Duyuru Güncel Kampanyalar

Duyuru

mgo

Eau de Cologne
Böyle bir duruma şahit oldunuz mu hiç daha önce
Şahsen şahit olmadım ama yapılma ihtimali var.

Geçenlerde paketini açtığım ve sorun yaşadığım bir ürünü Boyner'e incelemeye gönderdim. Onlarda ürünü ithalatçıya göndermişler. İthalatçı firma bir kağıt gönderdi. "Koku kalıcılık problemi yoktur." diye. Halbuki ben bu sebeple ürünü incelemeye göndermemiştim. Yani adamlar incelemeden klasik herkese gönderdikleri yazıyı göndermişler. Sonra ürünü tekrar incelemeye verdim ve ithalatçı firmayı aradım durumu anlattım. Yani ithalatçıya gitse bile durum bu.

Varsayalım ki elinizde paketi açılmamış ürün var. Kozmetik ürünlerin paketlerinin açılmadığı durumda ise direk gidip mağazadan o anda birebir değişim yapabiliyorsunuz. Mağazada inceleme yapan kişi de bilgili biri değilse ve o ürün sahteyse neler oluyor bu kısımlar tamamen soru işareti.

Şimdi kimisi ürün barkodları vs tutmaz diyebilir fakat bunların çok rahat basılabilen yapıştırılabilen şeyler olduğunu ve gözden kaçabileceğini unutmamak lazım. Yani görüldüğü üzere sahte ithalatçı barkodu basmak zor değil, fake ürünü üreten kişi içinde kutuya batch kodu basmak zor değil. Barkod, batch kodu, ithalatçı bandrolü felan bunlar hikaye. Anlamadığım nokta da herkes bu etiketlere barkodlara felan neden aşırı anlam yüklüyor. Sonuçta benzersiz numaralar değiller ve taklitleri çok kolay.

Son düzenleme:

Ntmm22

Pure Parfum
Normalde bu tip fazla ucuz parfümleri almam çünkü ucuz etin yahnisi yavan olur ki parfüm işinde ise kesin bir problem vardır diye düşünürüm. Beni şaşırtan bu mağazadan bir kaç yıl önce alışveriş yapmıştım ve sorunsuz gelmişti o yüzden aklıma yattı. Yoksa şu an daha düşük fiyatlarda trendyol ya da bilindik satıcılarda mevcut ürün var.
Buna bende şaşırdım hocam kokukrem orijinal satan yerlerden diye biliyordum, ama belkide kendileri bile farkında değiller Halit beyin dediği gibi. Geçmiş olsun hocam kokuda da bi sahtelik farkettiniz mi

Ntmm22

Pure Parfum
Hocam oralardan almakta kesin çözüm değil. Atıyorum vatandaşın biri dior sauvage sipariş ediyor Boyner'den. Sonra ürün için iade talep formu oluşturuyor, fakat ürün olarak Boyner'den geleni değil elindeki sahte ürünü gönderiyor. Boyner'deki görevli fake ürünü anlamayıp iadeyi kabul ediyor. Dolayısıyla o ürün tekrar satış için bir başkasına gidebilir. Özellikle mağazadan direk açılmamış paket iadelerinde çok güzel tasarlanmış bir fake ürünse genelde reyon görevlileri çok bilgili olmuyor. Alıp raflara koyabilirler tekrar.
Hocam boynerden orijinal diye alıp paketin ezik büzük geldiği yada jelatinsiz gelen ürünler oluyor, belki dediğiniz gibi sahtesini göndermiş birisi yada rica minnet açtıgı ürünü kabul ettirmiş iadeye dediğiniz gibi olabilir, ama o durumda beni yine mağdur etmeyip benim de iademi alıyoe boyner. Özellikle internet siparişlerinde böyle sıkıntılar yaşadım bende. Boyner çok masumdur demiyorum ama mağazadan jelatinli hologramlı arcon barkodlu ürün de sahte olmasın bir zahmet yoksa seçenek kalmıyor zaten

• Beğen
Tepkiler: mgo

ares1905

Eau de Parfum
ülkemizde orijinal parfüme ulaşabilmek ne kadar sıkıntılı bir şey. Altı üstü bir şişe parfüm alacağız kırk takla atıyoruz sahte mi orijinal mi diye ne yazık!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Foreverroma

Pure Parfum
Satış Onaylı
çok fazla parfümcü var ülkemizde herkes toptancı testercı nerden geliyor bu kadar parfüm bir türlü anlamıyorum

orjinal parfüm fiyatlarıda bence çok şişik 420 tl de ayrıca az bir para değil kokunun ederi bu kadar zaten kokuyu test etmek lazım inşallah orjinaldir

mgo

Eau de Cologne
Hocam boynerden orijinal diye alıp paketin ezik büzük geldiği yada jelatinsiz gelen ürünler oluyor, belki dediğiniz gibi sahtesini göndermiş birisi yada rica minnet açtıgı ürünü kabul ettirmiş iadeye dediğiniz gibi olabilir, ama o durumda beni yine mağdur etmeyip benim de iademi alıyoe boyner. Özellikle internet siparişlerinde böyle sıkıntılar yaşadım bende. Boyner çok masumdur demiyorum ama mağazadan jelatinli hologramlı arcon barkodlu ürün de sahte olmasın bir zahmet yoksa seçenek kalmıyor zaten
Vallaha temennimiz de bu şekilde zaten ama yine de temkinlikli yaklaşmakta fayda var. Sonuçta burası Türkiye. Gerçeğinden ayırt edilemeyen sahte dolar basanlar için parfüm nedir ki. :)

HakanA

Pure Parfum
Satış Onaylı
Buna bende şaşırdım hocam kokukrem orijinal satan yerlerden diye biliyordum, ama belkide kendileri bile farkında değiller Halit beyin dediği gibi. Geçmiş olsun hocam kokuda da bi sahtelik farkettiniz mi
Sıkmadım bile hocam sahte olduğu şişesinden belli direkt.

106014909_10221905880048855_3875906517485942369_o.jpg

ozcantaner

Eau de Cologne
Mrb. bugün tesadüfen gördüm.
A101 in internet sitesinde epey standart parfüm var ve azda olsa indirim yapmışlar.
ilgilenen varsa baksın.işine yarayabilir.

tarkantarhan

Eau de Cologne
Birkaç hafta önce Trendyol da Hs Hair Style adında bir satıcı da 150 tl Creed Aventus orijinal tester diye satışa çıkardı ve bende sipariş geçtim ürün geldi kargoyu açtım parfümün ambalajı ve kutusu o kadar belliydi ki hiç açmadan direk iadesini yaptım.

Dikkat etmek gerekiyor

Lyrica

Perfume Lover
Satış Onaylı
Birkaç hafta önce Trendyol da Hs Hair Style adında bir satıcı da 150 tl Creed Aventus orijinal tester diye satışa çıkardı ve bende sipariş geçtim ürün geldi kargoyu açtım parfümün ambalajı ve kutusu o kadar belliydi ki hiç açmadan direk iadesini yaptım.

Dikkat etmek gerekiyor
Aventus orjinali ambalajsız gelir. Testeri ambalajmı Yapmışlar. Hiç masraftan kaçmamışlar valla

ibrahimB.

Perfume Lover
Satış Onaylı
Hepsiburada Mirella kozmetikten arkadaşa 600 tl ye Dhi aldık nispeten uygun diye,maalesef sahte çıktı,yazıklar olsun ne diyeyim ,iade ettik hemen.

guardi

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
150 tl Creed Aventus orijinal tester diye satışa çıkardı ve bende sipariş geçtim ürün geldi kargoyu açtım parfümün ambalajı ve kutusu o kadar belliydi ki hiç açmadan direk iadesini yaptım.
Dikkat etmek gerekiyor

ambalajı / kutusu çok kaliteli kusursuz olsa, orjinal olduğunu düşünüp kabul edecek miydiniz ? 150 liraya tommy hilfiger, burberry gibi bi kaç dizaynır marka dışında orjinal parfüm alamazsınız, aklınızda olsun.

Foreverroma

Pure Parfum
Satış Onaylı
valla bizim turizm vize sektörü patates avrupa sınır kapıları kapalı istediğim parfüm 100 tl yede düşse hiç içimden almak gelmiyor

sene sonuna kadar böyle gider daha sonrasındada ne olacağı meçhul turizm sektörü hem içerde hem dışarda hareketlenmezse ülke olarak çok daha kötü günler bizleri bekliyor.O yüzden cebiniz sağlam değilse indirim mindirime aldanıp geleceğinizi düşünerek bişi almayın.( ben sadece fikrimi sundum isteyen istediğini alabilir tabikide )

Ozfragrance

Pure Parfum
Satış Onaylı
valla bizim turizm vize sektörü patates avrupa sınır kapıları kapalı istediğim parfüm 100 tl yede düşse hiç içimden almak gelmiyor

sene sonuna kadar böyle gider daha sonrasındada ne olacağı meçhul turizm sektörü hem içerde hem dışarda hareketlenmezse ülke olarak çok daha kötü günler bizleri bekliyor.O yüzden cebiniz sağlam değilse indirim mindirime aldanıp geleceğinizi düşünerek bişi almayın.( ben sadece fikrimi sundum isteyen istediğini alabilir tabikide )
Turizm ve havacilik sektoru bu krizden en uzun vadede toparlanacak sektor kayiplar cok buyuk ve normal degerlere donus olarak en erken 2022 basi gosteriliyor.Bunun bir kac ay icinde ic piyasaya yansimasi on goruluyor.Bu sektorde karsi koyulmaz bir kuculme yasanacak bir cok vatandaşımiz işsiz kalacak.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lenoo9009

Eau de Cologne
Bu mağazadan bir çok ürün aldım hepsi sorunsuz orjinal ürünlerdi. Benim güvendiğim bir firma.

NemesisSephiroth

Eau de Parfum
yok artık o kadarda sanmıyorum sahte olsun özdileğin içinde bile mağazaları var

Yaklaşık 1 sene önce İzmir'deki mağazalarında kokladığım parfümler bana bu izlenimi vermişti. Ben şahsen paraya kıyıp sephora, sevil tarzı yerlerden alım yapma taraftarıyım. Hatta, kişisel kanaatim gidip Blue de Chanel'a sephorada 700-800 lira vermektense Beymen indirimlerini takip edip 100 lük ADP'lerden almak yönünde olurdu.