Sevgili Ziyaretçi,

Türkiye'nin en büyük Parfüm Forumu Kokuyorum.net forumumuza Hoşgeldiniz. Aşağıdaki linkten ücretsiz üye olabilirsiniz. Lütfen üyelik sonrası forum kurallarımızı okuyunuz.

Üye Ol

Marialux Mogadess

Konusu 'Detaylı Parfüm Yorumları ve Marka İncelemeleri' forumundadır ve Scentless tarafından 22 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

By Scentless on 22 Mayıs 2019 19:54
 1. Scentless

  Scentless Extrait de Parfum

  Katılım:
  14 Nisan 2017
  Mesajlar:
  397
  Beğenileri:
  3.245
  B56F9C1B-B84E-4BAA-AB65-D5B5729ADE73.jpeg

  Alessandro Gualtieri yani Nasomatto'nun yaratıcısı Marialux parfüm evini karısı Lilian Driessen ile birlikte açmış. Lilian Teyze zaten tekstil üzerine hoş tasarımları olan bir markaya sahipmiş ve bence gelir gelirdir mantığıyla şekerimiz var unumuz var niye helva yapmıyoruz demişler. 2012 yılında ilk parfüm piyasaya sürülmüş.


  Helva tarçınsız olur mu hiç?

  ilk tuşta tarçın kaşıklamışsınız da ağzınızdan burnunuzdan tarçın fışkırıyor gibi sert.

  Önce şunu söyleyeyim parfümdeki hiçbir koku kimyasal yapay değil. Her aldığım nota gerçeğiyle birebir aynı.

  Ocakta içine tarçın atılmış suyu kaynatın, diğer gözde de yeni pişmiş muhallebi olsun, üstüne portakal kabuğu rendeleyip karıştırın, Portakal taze değil buzluktan. (Artık ümidinizi kestiğiniz portakalı çöpe atmayın buzluğa atın. Donmuş bir topu rendelemek çok kolaydır. Ama o keskin rayiha yerini hafif buruk bir narenciyeye bırakır)

  8AAC4C09-A26F-419B-A802-5C94D00D73CC.jpeg

  En ilginç yanı ise aşırı ferah oluşu. Burun açıyor. Vicks gibi. Bunu sağlayan şeyin parfüme gizlenmiş limon olduğunu söylemeliyim. Bu parfüm acı kokuyor ama biber acısı diyemem. Tatlı acı. Acı tatlı sos gibi.

  Brooklyn tarçınlı sakızla tanışma anınızı hatırlayın, tanışmadıysanız hemen alın ve ağzınızda mogadess etkisi yaşayın. Evet sakız tatlıdır ama tarçın dili damağı yakar.

  İki gündür emin olmak ve eklemeler yapmak adına parfümü kolumda deniyorum. Alttan bir kakaolu patlamış mısır kokusu alıyorum.

  Fragrantica'ya baktığımda notalarda benim duyumsadıklarıma ek olarak çilek gördüm. Benim burnum çileği ayıracak kadar usta değil. Kontrol ettiğimde koku için oryantal denmemesi benim fikrimi destekledi. Gurme bile olur ama oryantal olamaz bu koku.
  2FF24E1D-C6C9-4DFA-BC25-73BC7B046BDD.jpeg

  Tarçından yıllarca nefret ettim, ne kokusunu duymaya ne de yemeye yanaşmadım. Bugün hafızamı zorladım ve sebebini buldum. Küçükken yediğim bir tarçınlı akide şekeri ağzımı yakmıştı. Rezaletti tadı. Babamın çok önem verdiği görgü kuralları gereği o şekeri çıkaramadım ve babamdan korktuğum için bitirmek zorunda kaldım. Yıllar sonra yavaş yavaş tarçını sevmeye çalıştım başardım da.  Tatlı tarçınlı bu koku bir gelin kokusu olamaz, mesela olsa olsa kaynana görümce kokusu olur. Dayı kokusu da olabilir. Ben bu parfümü günlük hayatta zaman zaman kullanırım (çünkü görümceyim), bir erkek kullansa yakıştırırım. Bahar ve kış için uygun sıcak bir koku. Yine de bu kadar yoğun ve iddialı kokuyla toplu taşımaya binmenizi tavsiye etmiyorum. Burunlar aşina olsa da keskin koku rahatsız edici olacaktır.

  Eski kompozisyonlu bir koku fakat üretim 2014. Bu da parfümün doğu müşterisini ve kırk yaş üstünü hedef aldığı izlenimi veriyor.

  Bu vesile ile bu parfümü foruma pay eden, komşusu açken tok yatmayan değerli adminimiz, doktorumuz @MD 'ye çok teşekkür ederim.
   
  #1
  Son düzeltme:: 22 Mayıs 2019
  kuzgun1984, HOCA, Debussy ve diğer 17 kişi bunu beğendi.
Tags: bu makale etiketlenmedi

Mesaj

Konusu 'Detaylı Parfüm Yorumları ve Marka İncelemeleri' forumundadır ve Scentless tarafından 22 Mayıs 2019 başlatılmıştır.