Sevgili Ziyaretçi,

Türkiye'nin en büyük Parfüm Forumu Kokuyorum.net forumumuza Hoşgeldiniz. Aşağıdaki linkten ücretsiz üye olabilirsiniz. Lütfen üyelik sonrası genel kurallarımızı okuyunuz. Satın alınan tüm ürünlerden Kokuyorum sorumlu değildir.

Üye Ol

Kanser Sebepleri ve Çaresi Bulunabilir mi?

Konusu 'Parfüm Dışı Konular' forumundadır ve baykalbul tarafından 4 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. baykalbul

  baykalbul Pure Parfum (Satış Onaylı Üye)

  Katılım:
  22 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  1.402
  Beğenileri:
  3.785
  kromozomun görünümü.jpg

  akyuvarlar yabancı cisme saldırıyor görüntüsü.jpg

  En yukarda kromozomu görüyorsunuz. Diğer resimde ise sanırım akyuvar, yabancı bir cisime, belki bir bakteriye saldırıyor..

  Kanser bir hücrenin çok üremesi ile oluşabilir. Mesela akyuvar değişime uğrayıp çok üreyebilir ve vücudu yemeye başlayabilir, bilinçsizce, değişime uğradığından..

  Kısaca önce şunu söyleyeyim doğal ürünler kullanmalıyız. Kanser oluşum sebeplerinden biri budur. En aşağılarda sentetik katkı maddelerinin, kanserojen olduğu bilindiği halde, güya az dozaj diye nasıl izin verildiği yazıyor.. Vahşi kapitalizm( kapitalizm ile bir sorunum yok, sosyalizm de beraber olmalı sadece :)) diyorum ama maalesef sağlığımızla da oynuyor sistem her ne ise işte ..

  Bu maalesef pek mümkün değil yani tamamen doğal ürün kullanmak ama uğraşmak lazım, bulup kullanmak lazım mümkün olduğunca. Sirke 'yi doğal katkı maddesiz bulmamız lazım. Hiç düşündünüz mü, belki kanserin sebeplerinden biri, en büyük sebebi, sirkedeki asidik sentetik katkı maddesidir.

  7 den 77 ye sentetik katkılı sirke kullanılıyor ve 7 den 77 ye de kanser var zaten. Kanserin artma sebebi olabilir..

  Doğal sirkeyi bardağa koyup içebilirsiniz ama bu sentetik katkılı sirkeyi bir kaşık bile içmek çok zordur, keskindir oldukça. Keskinliği sirkenin kuvvetinden değil, sentetik katkı maddesinden ileri gelir maalesef..

  Yapay aromalar son hali ile doğala özdeş aromalar yani kelimeyi güzelleştirdiler, göz boyamak için. Bence çok tehlikeliler. Düşünün bir pastanın, yemeğin fotoğrafını yer misiniz, hayır. Peki neden tadının, kokusunun sentetiğini yiyorsunuz, aynı olay bence.

  Son zamanlarda süslenen ve aslı yapay aroma olan, sentetik aroma olan, doğala özdeş aroma 'yıda yazmaz oldu kimi şirketler. Sadece aromalar yazıyor. Resim ekleyeceğim inşallah efendim..

  Şu an doğal şampuan arıyorum ama tamamen bulmak zor. Toksiti sentetik, yağı yüzde 85 defne yağı gerisi zeytinyağlı sabun kullanıyorum şu sıralar.. Kostik varsa yaramıyor yağı doğal olsa da sabunun. Kostik sanırım sentetik baz. Doğal kül suyu ile yapılsa nasıl olur acaba bilmiyorum..


  Kanserin çaresi ise bulunacak bence. Babam kanserken arı polarisi verdim 5-11 damla damlatıp bir bardak suya. İlaç da değişmişti. 1-2 ay sonra iç organlardan tamamen kanser temizlenmişti ama kemikte vardı... Bunu başka vücudunda urlar çıkan biri uygulamış, ondan tavsiye almıştık..

  Kesin bir hüküm vermiyorum. Mesuliyet kabul etmem. Normalde kanser ilaçları bağışıklık sistemini çökertip kanserle kendileri direkt savaşır. Arı polarisi ise bağışıklığı arttırır ve bu yüzden kullanılması önerilmez. Bunu söyleyeyim..

  Kanser çayında da bahsediliyor gerçi ama bu tedavi yöntemler bilimsel olarak kanıtlanmadı.. Maalesef kimi kötü niyetli ilaç şirketleri olduğu müddetçe belki yasaklanıyordur incelenmeleri, bilemiyorum..

  Kimi kanser tedavileri ise ki son zamanlarda özellikle araştırılıyor, bağışıklık sistemini de güçlendirerek savaşmayı hedef alıyor..

  Bu arada dağ muzu denen bir bitkiden bahsediliyor son zamanlarda. Bence bulunacak inşallah kanserin çaresi..

  Bu arada elmayı çekirdeği ile yiyin. Elma çekirdeği, kayısı çekirdeği gibi çekirdeklerin kanser önlemede belki tedavisinde de önemli etki olduğu söyleniyor. 15 yıl önce bile japonlar, kayısı çekirdeğinin kansere iyi geldiğini söylemişlerdi..


  Tedaviyi geçtim, şimdi gene kanser oluşturan sebepleri bir kere daha inceleyelim. Nitrat, nitrit kanserojen olduğu kesin maddelerdir ama sucuk ve diğer et ürünlerine nitrit konulması mecburi sanırım. Sonra da kanser neden oluyor diyoruz..

  Efendim normalde et sucuğu ve pastırma tuz ve diğer baharatlarla kuruma sürecinde fermente olur. Pastırma sadece tuz ile sanırsam, çemen falan sonradan sıvalanıyor.. Bu süreçte kururlar ve gramaj eksiği oluşur. Vahşi kapitalizmin pek sevmediği bir olay..

  Dikkat ederseniz aldığımız sucuklar nemli oluyor genelde maalesef yeni olmasalar bile. İçine konan sentetik koruyucu maddelerini siz düşünün..

  Bu arada kola çok severim ama sitrik asit var içinde, fosforik asit var kiminde. Bunlarda kanserojen olabilir... Kimi içeçeklerde öyle zararlı asitler var ki, diş dipleriniz ağrıyorsa bilin ki dişiniz apse yapmadı o asit yakıyor. Başımıza geldi efendim bir enerji içeceği çakmasında. Tam demokratik ülke de isim yazılabilirde şimdi yazsam başıma iş alabilirim maalesef.. Bilin yeter..

  Tuzuda rafine kullanmayın. Dişiniz fırçalamanıza rağmen çürüyorsa tuz eksikliğinden olabilir.. Tuzcuda doğal rafine olmayan tuzlar çok ucuza bulmak mümkün efendim.. illa gidip himalaya tuz alın demiyorum :).

  Aşağıda ilginç bir alıntı var. Kanserojen olduğu bilindiği halde az konan katkı maddelerinden bahsediyor.. Dikkatle okuyun. : ''
  Katkı maddeleri incelenirken, uzun süren lâboratuvar çalışmaları gereklidir. Deney hayvanlarının hayat sürelerinin % 85'inde kanser, alerji ve benzeri tarzda etkilenmenin olmadığı günlük doz (etkisiz doz), hayvanın kilogram ağırlığı başına miligram olarak tespit edilir. Güvenlik faktörü dikkate alınarak insan vücut ağırlığının kilogramı başına bu miktarın % 1'i, günlük izin verilen miktar olarak kabul edilir. Sonraki çalışmalarda farklı neticelere ulaşılması halinde, katkı maddelerinin listelerdeki yerleri değişebileceği gibi, günlük izin verilen miktarları da azaltılıp çoğaltılabilir.

  Gıda katkı maddelerinin kullanılmasında dozun miktarı ile ilgili iki görüş vardır:
  1. Herhangi bir dozda kansere sebep oluyorsa, bu katkı maddesi gıdaya kesinlikle eklenmemelidir.
  2. Lâboratuvar hayvanlarında yüksek dozda kansere sebep olabilen maddeler uygun miktarlarda emniyetli iseler, katkı maddesi olarak kullanılabilir. 'Her madde zehir tesiri yapabilir. Zehirli olanla olmayanı ayıran, dozdur.' gerçeğinden hareketle, ikinci görüş ilk anda daha geçerli gibi görülüp bugün mecburen tercih edilse de, hakikate çok uygun değildir. ''

  Bu yazıyı yazmayı bir süredir düşünüyordum. Bugün 4 şubat dünya kanser günü olduğunu duyunca özellikle buğün paylaşayım dedim.. Umarım beğenirsiniz. Umarım işinize yarar..

  İyi günler, sağlıklı günler :)..
   
  #1
  Son düzeltme:: 16 Mayıs 2016
  Ertuğrul, cagataysumer ve imaginary bunu beğendi.
 2. Foreverroma

  Foreverroma Pure Parfum (Satış Onaylı Üye)

  Katılım:
  28 Ekim 2015
  Mesajlar:
  637
  Beğenileri:
  5.335
  kanserin 1 numaralı dostu sigara içmek şekeri fazla tüketmek yeteri kadar su içmemek ve dengesiz beslenmedir,sigara hiç içmeyip bu hastalığa yakalanıyorsan tedavilerin başarılı ilerler ise 3 veya 5 sene belki daha uzun süre yaşarsın.

  ama eğer sigara içerken bu hastalığa yakalanıyorsan geçmiş olsun maça 1-0 yenik başlıyorsun

  babamı 2018 yılında kanserden dolayı kaybettikten sonra birçok şeye elimden geldiğince dikkat ediyorum

  yeme içme konusunda mesela en önemlisi sabah kahvaltımı düzgün yapıyorum öğle yemeklerini dışarda yemiyorum ( evden götürüyorum )
  başka zamanlardada dışarıda pek yemek yememeye gayret ediyorum

  saçıma şampuan kullanmayı kestim bıttım sabunu kullanıyorum

  sentetik çorap ve kıyafetler giymiyorum ( cilt kanserinin sebeblerinden bir tanesi )

  diş macunu alırken köpürmeyenlerini tercih ediyorum ( signalmiş colgateymiş,ipanaymış yallah )

  evime deterjan alırken en az zararlı olanı tercih edip bor deterjanı alıyorum ( persilmiş arielmiş omoymuş tursilmiş almıyorum )

  sebzemi meyvemi evimin bir alt sokağında kurulan pazardan taze olarak alıyorum ( üretimi konusunda ne kadar doğru bilemem)

  kimyasalların en büyüğü olan bulaşık tableti sorununuda yeşil annem sitesinden 2 sene önce çözdüm

  nerden olursa olsun salam sosis gibi ürünleri almıyorum ( sucuğu ara sıra semt kasabımdan kasap sucuğu olarak alıp hafta sonları kahvaltıda tüketiyorum )


  daha aklıma gelmeyen bir sürü mevzu ayrıca bu hastalığın çaresini pek bulabileceklerini sanmıyorum

  yukarıda bu konuyla ilgili faydalı bir paylaşımda bulunan arkadaşımızıda ( baykalbul ) tebrik ediyorum
   
  #2
  fyodor, ersan_u, Pervane ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
 3. fyodor

  fyodor Extrait de Parfum

  Katılım:
  26 Aralık 2016
  Mesajlar:
  299
  Beğenileri:
  875
  Kanserden yapay besin ve temizlik maddeleri kullanmaktan kaçınarak kurtulabileceğimizi sanmıyorum. Sebze meyveyi pazardan alsak da maalesef çiftçimizde yoğun miktarda suni gübre kullanıyor hatta tarla salatalığı diye satılan salatalıkların hepsi sera ürünü tarlasına sera kuran adam tarla salatalığı diye satıyor sera ürünü demiyor. Sera da yetişmesi beni ilgilendirmez tabiki ama büyük firmalar yiyeceklere katkıyı standartlar oranında koyarken yerel satıcı kafasına göre takılabiliyor. Maalesef kimyasal katkılar hayatımızın her yerindeler. Organik ürünlerin ne kadar organik olduğu ise tartışılır
  Bence kanseri tamamen önlemek mümkün değil ama risk oranını düşürmek mümkün sigara, şeker, stres yoğun çalışma, üzüntü ve kirli havadan uzak durmak ve tabi spor yapmak risk oranını düşürecektir. Tüm dostlara sağlıklı ömürler dilerim.


  Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
   
  #3