Sevgili Ziyaretçi,

Türkiye'nin en büyük Parfüm Forumu Kokuyorum.net forumumuza Hoşgeldiniz. Aşağıdaki linkten ücretsiz üye olabilirsiniz. Lütfen üyelik sonrası genel kurallarımızı okuyunuz. Satın alınan tüm ürünlerden Kokuyorum sorumlu değildir.

Üye Ol

Anka Kuş Parfüm

Konusu 'Parfümler ve Kokular Dünyasına Genel Bakış' forumundadır ve MD tarafından 30 Nisan 2020 başlatılmıştır.

By MD on 30 Nisan 2020 00:19
 1. MD

  MD Founder Administrator
  Yönetici Administrator

  Katılım:
  16 Mart 2015
  Mesajlar:
  2.158
  Beğenileri:
  8.100
  Art &Olfaction Ödülleri Listesine sanat kategorisinde giren Anka Kuş Parfüm, Ali Erkekli Beyefendi kendisi hakkında merak edilenlerle ilgili bir dergiye verdiği röportajını bilgi notu olarak benimle de paylaştı, gelen yazı ingilizceydi, çeviri ise bana ait (bir miktar da google translate kullandım), hatalarımız affola.
  Kendisine yarışmada başarılar, sizlere de iyi okumalar diliyorum.  IFRA KILAVUZLARI HAKKINDA SORU:

  · IFRA kısıtlamalarını yakından takip ediyorum ve kullandığım yağlar, özler ve maddeler oldukça güvenlidir. Özellikle yağlarda kullandığım yüzdelere dikkat ediyorum ve güzel bir koku oluşturmanın şartı her bir notayı daha fazla kullanmak olarak görmediğim için çok kısıtlayıcı olmadığını hissediyorum.

  · Bu anlamda IFRA nedeniyle kısıtladığımız oranların oldukça makul olduğunu düşünüyorum.

  PARFÜMERİYE NASIL BAŞLADIM:

  Yıllar önce Rasei Fort ile tanıştım. Arkadaş olduk ve yaratıcı içgüdülerimi fark ettikten sonra bana parfüm yaratmak ve tanımlamak için mükemmel olacağımı söyledi. Rasei, kendisi için kullandığı ve arkadaşlarına sattığı kendi kokularından çok küçük gruplar yapıyordu. Kendi markasını kurmayı hayal ediyordu, ancak bunu tek başına yapıp yapamayacağından emin değildi. Hayatım boyunca görsel sanatlar, tasarım ve yaratıcı projeleri sevdiğim için bu beni çok etkiledi, bu projelerden biri de şu idi ;
  LegendsofAnfieldPainting.com

  Güçlerimizi birleştirdik ve Fort & Manle Parfum'u yarattık. Birkaç yıllık gelişimin ardından, markayı pazara sunduk. Neredeyse aynı zamanda 2017 Art & Olfaction Ödüllerine girdik ve inanmaya cesaret ettik!

  Büyük bir gururla parfümlerimizi sunduk ve o yarışmada şöyle sıralandılar;
  · FATIH SULTAN MEHMED – placed 2nd place

  · BOJNOKOPFF – placed 15th

  · CHARLATAN – placed 33rd.

  Yeni bir marka olduğumuz için, saygın bir organizasyondan böyle bir onay almamız çok heyecan vericiydi.

  PARFÜMERİDE İLERLEME:

  F & M'nin gelişimi sırasında, koku yaratmaya ve sektörün kendisine tamamen aşık oldum. Olasılıklar sonsuzdu. Zanaat hakkında elimden gelen her bilgiyi aldım. Kitaplarda ve çevrimiçi ortamda her şeyi ve her şeyi okudum. Öğrenmek için birçok yol ve harika kaynaklar var.

  Güvenlik görevlisi ve Kontrol Odası operatörü olarak uzun gece vardiyaları sırasında hızlı bir öğrenme eğrim oldu çünkü çok okudum. Bulabildiğim her parfüm yapım forumundaydım, birisi hala benim favorimdir Basenotes üzerindee DIY Parfüm yapma forum grubu. Paul Kiler bu grupta çok yardımsever ve iyi bir parfümsever.

  Parfüm markası piyasaya sürüldükten sonra yağlarla öğrenme ve deneme - karıştırma ve yaratma devam ettim.

  A&O Ödülleri ile lansmandan ve tanınırlıktan yaklaşık bir yıl sonra, ortaklığa çok sayıda yaratıcı ve ticari ilerleme farkı ortaya çıktı. Önümüzdeki 2 yıl, ortaklığın acımasızca bölünmesinden sonra önemli bir finansman kaybettikten sonra amacım konsolidasyon ve bir miktar istikrar bulmaktı.

  İki yıllık yeterli finansal sermaye oluşturduktan sonra yeni markamı (Anka Kuş Pafüm) yavaş yavaş geliştirmeyi sembolik olarak benim için ikinci Diriliş olarak adlandırıyorum.

  EĞİTİM

  Parfümeri konusunda resmi bir eğitimim olmadı. Bilgilerimin çoğu kendi kendimi yetiştirerek ediniyorum. Bazı bilgilerimi oldukça korumasına rağmen eski iş ortağım Rasih'den öğrendim. Bilgimin çoğunu kendim kazanmak zorunda kaldım. Gerçekten tutkulu olduğum şeyleri çabuk öğreniyorum ve her gün öğrenmeye devam ediyorum.

  Daha fazlasını öğrenmek ve özümsemek için Fransa'nın Grasse kentine seyahat etmeyi ve sadece kokunun muhteşem Başkenti'nin güzelliğinin tadını çıkarmayı hedefliyorum.

  Orada herhangi bir resmi eğitim almak mümkünse, bu büyük bir bonus olacaktır, ancak şu anda bu benim olmazsa olmazım değildir.

  İLGİ ALANLARI / ETKİLERİ / GELECEK PLANLARI:
  İnancıma bağlıyım ve İslam benim için çok önemli. Osmanlı geçmişi olan Türk ve Müslüman olmaktan gurur duyuyorum. Vatanseverim ve tarihimizle gurur duyuyorum. Sanat, Edebiyat, Din, Spor- (özellikle Liverpool Futbol Kulübü, futbol oynamak, golf, kriket ve daha fazlası) ile ilgilenmekten hoşlanıyorum, ayrıca Tarih, Coğrafya, Seyahat ve Vintage Parfümerlere de ilgi duyuyorum. Bunlar aslında gelecekteki birçok yeni seri ve koleksiyonumun da mihenk taşı olacak ilgi alanlarım.
  Beni bu alanda etkileyen bazıparfümörler ve markaları ise başlıca şunlar;
  Bertrand Duchafour, Serge Lutens ve Fredric Malle, Guerlain, L’Artisan, Andy Tauer, Histoires du Parfums, Slumberhouse, Papillon, By Killian, Tom Ford, Hermes, MFK. Ayrıca Nishane’nin başarısını görmek harika. Özellikle L’Artisan, egzotik konumları parfümlerine temel edinmesiyle beni bu anlamda etkileyen ilk parfümeri diyebilirirm. Seyahat etmeyi özellikle de tarihi yerleri çok cazip buluyorum. Gelecekte de bu seyahatlerden ilham aldığım kokularım plan dahilinde. Niş bir parfüm mağazasına ilk kez "Traversee du Bosphore" i püskürttüğümü ve hemen aşık olduğumu asla unutmayacağım, "L’Air du Desert Morocain", koku yolculuğumun başlarında yaşadığım bir başka önemli an oldu. Bu 2 andan sonra gerçek bir aşk başlamış oldu. Eşsiz sanat yaratmayı ve eserlerimle hoş anılar yaratmayı hedefliyorum. Statükoya meydan okumaktan haz alıyorum ve bunu yapamayacağınızı (koku yaratarak) söyleyenlere asla kulak vermıyorum. Parametreler geniş ve bunları daha geniş hale getirmeyi ve fikirlerimle 'sol alandan' gelmeyi hedefliyorum. Gelecekte denenmemiş şeyleri denemeyi ve kullanılmayan yöntemleri kullanmayı umuyorum. Güzel eşim Angela'nın bana olan sevgisinden sürekli ilham alıyorum. Angela da bir parfüm fanatiği ve kokularla ılgılı herşeyi onunla da tartışıyoruz. Angela beni ilk günden itibaren her zaman destekledi. 'Absinthe-Minded'in A&O Ödülleri'nde finalist olarak kısa listeye alınacağı konusunda kararlıydı! Bir sanatçı olarak her zaman daha iyi yapabilmemin yollarını düşünüyorum ve bazen kendimın en sert eleştirmeniyim.
   
  #1
  Son düzeltme:: 30 Nisan 2020
  Uğur S, alisofya, cantona8 ve diğer 18 kişi bunu beğendi.
Tags: bu makale etiketlenmedi

Mesaj

Konusu 'Parfümler ve Kokular Dünyasına Genel Bakış' forumundadır ve MD tarafından 30 Nisan 2020 başlatılmıştır.